Sınav Analizini Hızlı ve Kolay Yapmak.

Eşim öğretmen. Artık eşim gibi her lise öğretmeni, yönetmelik gereği, sınavlarda öğrencilerin cevaplarını tek tek analiz etmek zorunda. Peki sınav analizi nasıl yapılır?

Devamı için tıklayın

Comodo Firewall ile tüm ağı kesmek

Özellikle interneti kullanan bir program yazıyorsanız, internet olmadığında da programın nasıl davrandığını test etmek gerekiyor. Kablolarla uğraşmadan bunu yapmanın yolu bir firewall  kullanmak. Comodo Firewall'da bu özelliği biraz saklamışlar.

Devamı için tıklayın

Camtasia ile Videolara Altyazı Hazırlama

Atalarımız "Söz uçar yazı kalır" demişler. Günümüz teknolojisinde bu söz ne kadar doğrudur bilemem ama okumanın dinlemekten her zaman daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Bu yazıda Camtasia Studio ile videolara nasıl altyazı eklendiğini yazacağım.

Devamı için tıklayın

Delphi'de Code Templates'den Live Tempates'e

Delphi bilindiği üzere hızlı uygulama geliştirme ortamı. Delphi'nin eski sürümlerinde bu hızı daha da arttıran Code Template özellği vardı. Belli kısaltmaları yazıp sonra da Ctrl+J'ye bastığımızda case gibi, for gibi bazı kod şablonlarını otomatik olarak editöre ekleyebiliyorduk. Bu özellik güncel Delphi sürümlerinde daha da gelişerek Live Template adını aldı. Bir örnek üzerinde kendi live template'imizi nasıl oluşturacağımızı görelim.

Devamı için tıklayın

IrfanView ile çoklu resim işleme

Acdsee'nin kendini bozmasından beri, fotoğraflarla ilgili kesme, biçme, boyutlandırma işlemlerini IrfanView isimli ücretsiz programla yapıyorum. Bu yazıda birden fazla fotoğrafı/grafiği IrfanView ile nasıl işleyeceğimizi anlatacağım.

Devamı için tıklayın

Excel'de Satırlardaki Gereksiz Boşlukları Silme

Ülkemizde bilgisayar okuryazarı olan insan sayısı oldukça az. Bu nedenle Excel'de topladığımız bilgilerde çeşit çeşit hatalarla karşılaşıyoruz. Bu yazıda bir Excel sayfasındaki gereksiz boş satırların nasıl silineceğine bakacağız.

Devamı için tıklayın

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :