.NET'in open source olması ve Visual Studio Community 2013

Microsoft firması 12 Kasım 2013'te yaptığı bir açıklama ile, .NET çekirdeğinin artık open source olarak yayınlanacağını belirtti. Microsoft yeni yayınladığı Visual Studio Community 2013 isimli IDE'nin de artık kişisel kullanımlar ve küçük ekipler için ücretsiz olduğunu ilan etti.

Devamı için tıklayın

Asp.Net ile yapılan siteyi güncelleme veya siteye ekleme yapma

Benim gibi Php'den sonra Asp.Net ile birşeyler geliştirenlerin sanırım mantığını anlamakta zorlandıkları bir konu, Asp.Net ile yapılan bir siteyi güncelleme ve siteye yeni özellikler ekleme. Sanırım anlatmaya sorunun kaynağından başlamak gerek.

Devamı için tıklayın

Asp.Net ile E-Posta Gönderme

Php ile e-posta yollatma işi yapanlar için Asp.Net'te durumun biraz farklı olduğunu belirtmek gerek.

Devamı için tıklayın

Asp.Net'te FCKeditor kullanımı

Bir web sitesi yaparken, işin büyük bir kısmını zengin metinler üretmemizi sağlayan metin editörleri yapıyorlar. Bu yazımda, Asp.Net ile FCKeditor'un nasıl kullanıldığını anlatacağım. Çoğu kişinin aklına, CKeditor varken neden FCKeditor ile uğraşıyorsun? sorusunun geldiğini tahmin ediyorum. Cevap şu: Bildiğim kadarıyla CKeditor'de ücretsiz bir dosya upload bölümü yok.

FCKeditor'u Asp.Net ile kullanabilmek için Javascript ve html dosyalarının yanısıra bir de dll dosyasına ihtiyaç duyulmakta. FCKeditor.Net_2.6.4 sürümünü, gerekli dll dosyasıyla beraber buradan indirebilirsiniz.

Devamı için tıklayın

Visual Studio'da kodları otomatik olarak girintilemek

Visual Studio editörüne bir yerden kod yapıştırdıktan sonra, kodun otomatik olarak girintilenmesini sağlamak mümkün.

Devamı için tıklayın

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :