Word'den A6 Boyutunda Çıktı Almak

Biliyorsunuz yazıcılarda en yaygın olarak kullanılan kağıt boyutu A4. A4'ün genişliği 210mm, yüksekliği 297mm. Dik duran bir A4'ü üst ve alt kenarları üst üste çakıştırıp katladığınızda A5 boyutunu(148mmX210mm) elde ediyorsunuz. Aynı şekilde dik duran bir A5'i de aynı şekilde katladığınızda A6(105mmX148mm) elde ediyorsunuz. Peki Microsoft Word kullanarak A6'ya nasıl çıktı alırız?

Devamı için tıklayın

Türkçe Q Klavye Düzeni(Turkish Keyboard Layout)

Bir eğitim için Türkçe Q klavye fotoğrafı gerek oldu, internetin altını üstüne getirdim ama bulamadım. Alışveriş sitelerindeki klavye fotoğraflarının hemen hemen İngilizce klavye düzenlerine ait. Wikipedia'daki görselde bile < tuşunun yeri, yaygın olarak bulunduğu yerde değil. İnsan hayret ediyor.

Devamı için tıklayın

Word ile adres etiketi basımı

Bir etkinlik düzenlendiğinde, organizasyon kısmının önemli ayaklarından biride davetiye ve zarf basımıdır. Zarfların basımında en kolay yöntemlerden biri de etiket kullanarak adresleri zarflara yapıştırmaktadır. Bir bilişim çalışanının asli(!) görevi olan bu işin Word 2010'da adım adım nasıl yapılacağını görelim .

Devamı için tıklayın

Word'deki otomatik düzeltme listesini yedekleme

Geçen aylardaki yazılarımın birinde, Word'de otomatik düzeltme seçenekleri sayesinde yazı yazmanın nasıl hızlandırılabileceğine değinmiştim. Bu yazımda ise otomatik düzeltme listesinin nasıl yedeklenebileceği ve başka bir bilgisayara taşınabileceğini anlatacağım.

Devamı için tıklayın

Office 2010'da şeridi gizleme

Bazı durumlarda Word veya Excel'da çalışırken ulaşabileceğim en fazla ekran alanına ihtiyaç duyuyorum. Böyle zamanlarda Office'ın şeridinini gizlemek bir miktar yer kazandırabiliyor.

Devamı için tıklayın

Office 2010'da otomatik düzeltme

Kelime işlem programlarının, dünyada en yaygın kullanılan programlardan olduğunu söylemek sanırım abartı olmaz. Kelime işlemcilerle çalışırken işleri kısmen de olasa otomatikleştirmek mümkün. Bu yazımda Office 2010'daki otomatik düzeltme işlevinden bahsedeceğim.

Devamı için tıklayın

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :