Office 2010'da otomatik düzeltme

Kelime işlem programlarının, dünyada en yaygın kullanılan programlardan olduğunu söylemek sanırım abartı olmaz. Kelime işlemcilerle çalışırken işleri kısmen de olasa otomatikleştirmek mümkün. Bu yazımda Office 2010'daki otomatik düzeltme işlevinden bahsedeceğim.

Devamı için tıklayın

Windows 7'de metin okuma

Yanlış hatırlamıyorsam, Xp'ten beri Windows işletim sistemlerinde metin okuma özelliği bulunuyor. İngilizce kelimelerin okunuşlarını merak ettiğimde ben de bu özelliği sık sık kullanıyorum.

Devamı için tıklayın

Firefox5'te rss ekleme

Bir süredir Firefox 5'in adres çubuğunda rss beslemesi simgesinin çıkmadığını fark ettim. Anladığım kadarıyla bu sürümde bu özellik kaldırılmış.

Devamı için tıklayın

Virtualbox ile oluşturulmuş sanal makinaları yedekleme/taşıma

Genelde programları denemek için öncelikle Virtualbox ile oluşturduğum sanal makinalara kuruyorum(İşletim sistemimin Windows 7 olduğunu da belirteyim). Visual Studio'yu da öncelikle hazırladığım sanal bir makinaya kurdum. Daha sonra bu sanal makinayı dizüstü bilgisayarıma da kopyalamak istedim. Visual Studio'yu bir bilgisayara kurmak saatlerce vakit alırken, sanal makinayı kopyalamak dizüstü bilgisayarımda bile 20 dakika sürüyor.

Devamı için tıklayın

1

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :