Word'den A6 Boyutunda Çıktı Almak

Biliyorsunuz yazıcılarda en yaygın olarak kullanılan kağıt boyutu A4. A4'ün genişliği 210mm, yüksekliği 297mm. Dik duran bir A4'ü üst ve alt kenarları üst üste çakıştırıp katladığınızda A5 boyutunu(148mmX210mm) elde ediyorsunuz. Aynı şekilde dik duran bir A5'i de aynı şekilde katladığınızda A6(105mmX148mm) elde ediyorsunuz. Peki Microsoft Word kullanarak A6'ya nasıl çıktı alırız?

Devamı için tıklayın

Windows 11'de Ağdan Parolasız Erişilebilen Klasör Paylaşma

Günümüzde cihazlar arttı; herkesin cep telefonu, tableti, bilgisayarı var. Bunların arasında dosya paylaşmak için bluetooth dışında bir genel geçer ve kolay bir yöntem yok, bluetooth'ın da hızı çok yavaş.

Devamı için tıklayın

Synology NAS'ta Php ile Web Site Yayınlama

Yazı insanlığın en önemli icatlarından biri. Kişisel notlarım için Synology NAS cihazımda bir web sitesi hazırlayıp yerel ağda yayınlamayı hep istiyordum.

Devamı için tıklayın

Macbook Air M1

İnsanın yaşı ilerledikçe, zaman daha değerli hale geliyor. Bazen gençlikte yaptığım işlere bu yaşımda hayretle bakıyorum.

Devamı için tıklayın

NAS'a Geçiş

İnternete bağlı cihazlar arttıkça, dosyaları indirmeyi seven benim gibi dinozorlar için işler zorlaştı.

Devamı için tıklayın

Digitalocean'da ubuntu'da .htaccess ve .htpasswd Kullanımı

Digitalocean'daki sunucumda yer alan web sitesindeki bir klasörü parola ile korumam gerekti. Yaptığım araştırmada iki tane dosyaya ihtiyacım olduğunu gördüm. Bunlar .htaccess ve. htpasswd dosyalarıymış.

Devamı için tıklayın

Notepad++ ile Satırları(new line) Virgülle Değiştirmek

Geçenlerde bir Php'de diziye aktarmak için 100 satırlık bir bilgiyi araya virgül koyarak  tek satır haline getirmem icap etti.

Devamı için tıklayın

Yazılıma Başlamak

Eli klavyeye değilmiş herkese sorulan meşhur bir sorudur. Program yazmak istiyorum nereden başlamalıyım?

Devamı için tıklayın

Telefondan PC'ye Bluetooth'la Dosya Aktarma Sorunu

Dizüstü bilgisayar olarak A101'de satılan Hometech Wi101'i kullanıyorum. Intel Atom Z3735f adındaki dünyanın en yavaş işlemcisini içeren bir tablet bilgisayar ama yanında klavye dock'u da beraber veriliyor.

Devamı için tıklayın

Windows 7'de Oturum Açma Ekranındaki Klavye Düzenini Değiştirme

Çalıştığım yerde bilgisayarın birinde F klavye kullanılıyordu. İşe yeni başlayan kişi bilgisayar Q klavye taktı ama Windows 7'nin oturum açma(karşılama) ekranında hâlâ klavye F olarak çalışıyordu. Bu sorunu düzeltmek için şöyle yapmak gerekiyor:

Devamı için tıklayın

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :