Excel'de Sayfa Koruması Kaldırma

Excel'de en sinir bozucu durumlardan biri, internetten indirdiğiniz bir çalışma kitabında koruma olması. Her sefer internette korumanın nasıl kaldırıldığını aramaktan usandım, buraya not alsam iyi olacak.

Devamı için tıklayın

Excel'de Yemek Listesi Saydırma

Çalıştığım yerde, öğlenleri yemeği dışarıdan söylüyoruz. Dolayısıyla da birinin para toplaması gerekiyor. Sıra bana geldiğinde işi kolaylaştırmak için Excel'de ufak bir çalışma yaptım.

Devamı için tıklayın

Excel'de Satırlardaki Gereksiz Boşlukları Silme

Ülkemizde bilgisayar okuryazarı olan insan sayısı oldukça az. Bu nedenle Excel'de topladığımız bilgilerde çeşit çeşit hatalarla karşılaşıyoruz. Bu yazıda bir Excel sayfasındaki gereksiz boş satırların nasıl silineceğine bakacağız.

Devamı için tıklayın

Başka sayfadaki hücre değerini alma

Excel'in başka bir sayfadan veri almak için kullandığı yapı nedense bana hep karışık gelmiştir. Bu yazım biçimini hep unuturum. Neyseki, başka sayfadaki hücre değerini alırken görsel yöntemlerde kullanabiliyoruz.

Devamı için tıklayın

Excel'de birikimli değer arttırma

Çalıştığım işyerinde bazı şeyler maalesef hala kağıt üzerinden yapılıyor. Bu işlerden biri de bazı değerlerin birikimli olarak toplanıp tek rapor haline getirilmesi.

Devamı için tıklayın

Düşeyara uygulaması

Excel'in yaygın olarak kullanıldığı yerlerden biri de sertifika ve sonuç belgesi basımı. Örnek bir senaryoyu takip ederek bu tip bir uygulamanın nasıl hazırlanacağını adım adım görelim.

Devamı için tıklayın

Excel 2007'de form elemanları ekleme

Bugün Excel 2007'de hazırladığım bir belgede düğme kullanmam gerekti. Excel 2007'de form elemanlarını kullanmak, Excel 2003'den oldukça farklı olduğundan, ancak bir arkadaşıma sorarak bu sorunu çözebildim.

Devamı için tıklayın

Satırları sütun, sütunları satır yapma

Geçen gün işyerimdeki bir arkadaş, bir belgesindeki satırları nasıl sütun haline çevirebileceğini sordu. Açıkçası Excel 2007'de bu işlemi denememiştim. Kısa bir araştırmadan sonra yöntemini buldum.

Devamı için tıklayın

1

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :